TÝDEN TŘINÁCTÝ: všechna štěňátka již našla své majitele, přesto nám doma zůstává Dee-Doo (doma mu budou říkat Julius), který nám bude dělat společnost až do 16. prosince. Moc děkuji novým majitelům za zprávy z nových domovů, a jsem moc ráda, že štěňátka dělají převážně jen a jen radost. Teď se těšíme na návštěvy v nových domovech, ikdyž s některými jsme se již viděli. Už se na ně moc těším, ale předpokládám, že už to žádní drobečci rozhodně nebudou. No Deekwee měl včera při odjezdu přes 18 kg:-)

TÝDEN DESÁTÝ VRH D: týden krásný jako to počasí:-), trávíme se štěňátky plno času na zahradě, děláme krátké procházky do parku, aby se naučila chodit na kšírkách, výletujeme do lesa, prostě užíváme čas s chlupáči. Moc děkujeme za zprávy od majitelů štěňátek, která jsou již doma. Zatím nám není vůbec smutno, což oceňují hlavně děti. Máme doma ještě 4 štěňátka, dnes odjížděla Darkie(doma jí budou říkat Gina), našla tu nejlepší rodinu co si mohla přát s dětma, zahradou a milující rodinou. Dempsy (doma mu budou říkat Dusty) nás bude opouštět v pondělí (to bude smutno mě, tenhle malý šmudla zabral kus mého srdce). Dustin odjíždí až za týden. Kluci Dee-Doo a Deekwee stále hledají ty nejlepší páníčky.

 

Dnes jsou tomu právě 4 roky,kdy se narodil vrh "B". Všem štěňátkům Britovi (Blue Sky), Bertoldovi, Buddymu, Buzzovi, Lucky (Bea), Bonise (Isa), Be Jonah a naší Belle Bee přejeme vše nejlěpší a minimálně ještě dvakrát tolik šťastných roků. Děti jsou nemocné, tak jsme si krátili den koukáním na videa štěňátek, musím říct, že to bylo moc dojemné. KRÁSNÝ NAROZENINOVÝ DEN

TÝDEN OSMÝ VRH D: týden opět neustálého deště, hlubokých nor, hraní s mámou Bellou, kousání, kradení jablek, dýní....a pak velkého loučení. Ve čtvrtek odjížděla Dara, v pátek Denny a Dixi (Sheila). Všechna štěňátka si nemohla vybrat lepší páníčky. Denny je velký cestovatel, nejdál a bez problémů až na Slovensko. Sheila před cestou ukradla dýničku, tak měla pořebu ji několikrát v autě ukázat(děkuji majitelům za skvělou péči), Daruška jela za uhelnou pánev, tak tu máme kousek a doufáme, že se budeme častěji vídat. Ostatní štěňátka budou odcházet následující dny, některá si na své páníčky ještě chvíli počkají, než se páníčci vydovolenkují. My jsme rádi, že nás neopouštějí všichni naráz, přeci jen 12 psích dušiček, které nám úplně změnilo posledních 8 týdnů. Všichni si je moc užíváme, děti je milují i přes jejich ostré zoubky, psí bába Noly je opečovává, máma Bella to poslední týden pořádně rozjíždí a řádí s miminama po celé zahradě, a plánují výlet do Austrálie....grr. Dee-Doo, Deekwee  a Darkie vysílají signály ke svým páníčkům....takže zapněte wifiny, pootočte antény, tyhle úžasňáci za to stojí a přinesou k vám domů radost, přátelství, lásku.

TÝDEN SEDMÝ VRH D: tento týden si počasí servítky vůbec nebralo a prší, fouká, prší, fouká....jediný slunečný den byla neděle, kdy jsme měli naplánované focení:-) Štěňátkům tedy špatné počasí vůbec nevadí, jen to focení teď není úplně optimální. Tento týden mají za sebou štěňata dvě jízdy autem, jedna z toho k veterináři, neb tento týden bylo na řadě očkování a čipování. Vše proběhlo bez komplikací s mocným zvukovým doprovodem. Ve čtvrtek jsme také přivítali kontrolu vrhu, paní Černou. Štěňátka se líbila, byli jsme pochváleni za krásně černé čumáky u všech plaváků a plavandy. Pochváleni jsme byli i za vyznakované černoznakandy Daisy, Darkie a Dixi (Sheila), Dempsy se už pomalu ale jistě na očima také znakuje. S Darou a Dustinem je to trochu horší, ale jak se říká u znakáčů je lepší méně než více. Celý vrh má silný kořistnický pud, který každý den zdokonaluje. Nejlépe se zřejmě bude cvičit s Dee-Doo. Všichni již krásně slyší na jméno (resp. reagují hodně na můj hlas, jméno se upevňuje). Ikdyž je to početný vrh a práce s ním je časově hodně náročná, musím říct, že jsou opravdu šikovní i co se čistoty týče. Ráno je to sice masakr, ale přes den není v zimní zahradě skoro vůbec potřeba "něco" sbírat.Tento rok přeje hovawartům, což je dobře. I proto stále hledáme ty nejlepší páníčky pro naše 4 kluky Dempsyho, Dee-Doo, Drago a nejspíše i Deekwee. Všichni psi mají jak výstavní tak pracovní předpoklady, především budou ale skvělými společníky nejen v rodinách s dětmy. Jejich socializace je řádně nastartována, bude potřeba s nimi minimálně ještě rok pracovat a věnovat se nejen na cvičáku, ale věřím se se vám za to poté celý svůj život odvděčí. Vidím to u svých psů, kteří nám do života přináší tolik krásných chvil. A zároveň to jsou skvělý hlídači.

DEMPSY

 

DRAGO

DEEKWEE

DEE-DOO